Podmíněné formátování se nachází na entitách, vpravo dole pod seznamy záznamů. Zde si můžeme vybrat, zda chceme formátovat sloupce či řádky.
Formátování sloupců
Na levé straně se nám nacházejí veškeré sloupce k dané entitě. Modrým plusem si je přidáme na místo, kde je bude možné editovat.
Přidáním nové definice formátování se nám zobrazí několik možností, které můžeme se sloupcem provést.
První je výraz. Zde vytvoříme pravidlo, které bude aplikováno na celý sloupec. Možnosti jako zarovnání textu, styl, šířku, dekorace, velikost, transformace se týkají přímo textu, jako takového.
Prefix a postfix znamenají akci, která bude prováděna před nebo za textem, případně obojí. Dále pak můžeme určit pozadí celé buňky, barvu textu (pokud neurčíme specifickou barvu prefixu či postfixu, bude se barva textu aplikovat i na ně) a ohraničení buňky.
Pokud chceme formátovat, zde nabízíme seznam několika možných formátování:
[this].length > 0 tento příkaz provede dané formátování na celý daný sloupec.
[this] == ‚Hodnota‘ tento příkaz provede změnu formátu u těch buněk, které obsahují slovo Hodnota
[this] == false anebo [this] == true je příkaz pro sloupce, které obsahují hodnoty Ano / ne. Typickým příkladem může být hodnota vztažená ke sloupci, ve kterém máme informace o tom, zda si přeje například kontakt být informován.
parseInt([this]) < 50 tento příkaz bude aplikován na číselné údaje. Toto formátování je například standardně používání pro příležitosti, u kterých je takto značena jejich pravděpodobnost. Od 0 do 50 jsou vytaženy červenou, od 51 do 100 zeleně. Samozřejmě můžeme využívat více frakcí, záleží jen na nás, jak si toto naformátujeme.
Formátování řádků
Formátování se zde chová stejně jako u sloupců. Jen s výjimkou, že se zde už rovnou tvoříme pravidla formátování. Tedy pokud chceme mít formátovaný (například obarvený do růžova) řádek s kontakty, které jsou na ženy.
<i class=“fa fa-money“ aria-hidden=“true“ style=“color:green; font-size:15px“></i>