Kalendář je velmi užitečný a uživatelsky přívětivý modul. Nabízí možnost tvorby a zobrazení našich dat, stejně tak jako možnost nahlížet na aktivity jiných uživatelů, plánovat jejich čas atd. Nachází se pod položkou Aktivity v hlavním menu.
Možné nastavení kalendáře je pestré, pomineme-li pro začátek jeho ovlivnění uživatelskými právy, můžeme nastavovat zobrazení pro základní náhled (den, týden, měsíc), zobrazení konkrétních dní – jejich začátků a konců (toto přichází v úvahu např. pro kalendáře s pevnou pracovní dobou atd.), časový interval pro dny (tedy fragmentace po jedné hodině, 30, 15 nebo méně minutách). Pokud nepotřebujete mít v kalendáři víkendy, lze je schovat. Toto nastavení provedeme ikonou , která nám nastavení zobrazí.
V kalendáři lze snadno vyhledávat. Může nám být nápomocno tlačítko pro zobrazení filtru, které se nachází nad kalendářem. Po jeho stisknutí se nám zobrazí další možnosti v kalendáři – například to, které aktivity chceme v kalendáři vidět (úkoly, události atd.), anebo čí kalendář chceme zobrazit (zde záleží na tom, zda k tomu máme nastavena patřičná oprávnění).
Mezi jednotlivými dny, týdny či měsíci (záleží na konkrétním nastavení kalendáře), přecházíme pomocí šipek ( ), které znázorňují směr pohybu v kalendáři.
Vytvoření jednotlivých aktivit můžeme provést několika způsoby.
- Aktivitu vytvoříme separátně z menu, kde v položce Aktivity vytvoříme novou pomocí ikony plus. Po uložení se nám aktivita zobrazí v kalendáři v příslušný den, popř. dny, na kdy byla nastavena.
- Aktivitu vytvoříme kliknutím na ikonu Nová schůzka atd. – přímo na entitě Kalendář.
- Aktivitu vytvoříme v kalendáři tahem pomocí levého tlačítka myši. Místo, které takto vybereme bude nastaveno jako začátek a konec aktivity. Typ aktivity následně vybereme a můžeme přejít do dané aktivity a více ji editovat s tou výhodou, že máme již předvyplněnou dobu jejího trvání.
Tato možnost je výhodná v tom, že máme přehled o aktivitách, které mohou probíhat ve stejný čas a vyvarovat se naplánování na stejný okamžik, popř. můžeme snadno zajistit návaznost více aktivit bez předběžného hlubšího bádání v seznamu aktivit.